• |
  • |
 

Zayıflama Amaçlı Terapiler  

Zayıflama Amaçlı Terapiler  

Rezonans terapileri  karbonhidratlara karşı  iştahı azaltıp kilo verebilmenizi kolaylaştırır.

Kilo verme amaçlı rezonans terapileri

Kilo verme amaçlı olarak, kişinin ihtiyaçlarına göre rezonans terapilerinin birkaç formunu birlikte kullanıyoruz. Bunlardan ilki olan Quitt biorezonans terapilerinin sigara bırakma ve gıdalara karşı olabilen bağımlılıklara yönelik, NEO.Clinics merkezlerine özgü formudur. Bu işlem kişide bağımlılık ve benzeri bir durum yaratan maddelere karşı uygulanan ve o maddeye özgü elektromanyetik frekansların vücuttan “silinmesi” olarak anlatılabilecek bir işlemdir. Yapılan işlem kısaca gıdalar üzerinden uygulanan bağımlılık terapisidir. Bu terapi karbonhidrat gurubu gıdalar üzerinden yapıldığında iştah azalır, kişi kolayca doymaya başlar. Kişinin yedikleri çok da büyük çaba sarfetmeden, otomatikman azalır. 

Hangi Gıdalar....

Hamurişleri:  Rezonans terapisi unlu gıdalar üzerinden kullanıldığında hem vücudun bu gıdaya karşı isteği azalmakta, hem bu gıdanın yarattığı birçok sağlık probleminde düzelme olmaktadır. Bu yüzden de unlu gıdalar üzerinden yapılan rezonans terapileri halsizlikten, psikolojik problemlere... migren ve geçmeyen baş ağrılarından, kronik bağırsak problemlerine...birçok sağlık probleminde belirgin düzelme yaratmaktadır.. Quitt seanslarının hem kişilerin hamur işlerine düşkünlüğünü ve iştahı azalttığını hem de gluten intoleransının yarattığı problemlerin çözümünü sağlayarak metabolizmaya destek verdiğini söyleyebiliriz.
Şekerli gıdalar - Tatlılar: Sigara ya da diğer uyuşturuculara çok benzer bir şekilde bağımlılık yaratır. Bu "düşkün olma" , "çok yeme"  "çok sevme" hali bu terapiler ile giderilebilir. Şekerin kendisinin metabolizmayı bozduğunu, insülin dengesini değiştirdiğini ve insülin dengesizliğinin vücudun enerjiyi depolama eğilimini arttırdığını biliyoruz. Hamurişleri ve şeker içeren gıdalar üzerinden yapılan terapi bu gıdaların alımını "otomatik" olarak azaltmaktadır. Bu tedaviyi alan kişilerin eskiden yaşadıkları şeker düşmelerini artık yaşamıyor olduğu gerçeği rezonans terapilerinin yarattığı enerjetik dengelemenin sonuçlarından sadece birisidir.

İştahı azaltmak, zayıflamayı başlatmak için iki seans genellikle yeterlidir.

Çikolata: Çikolata bağımlılığı bu terapilerle giderilebilir.
Çok şekerli meyvalar: "Çok sevme" ya da "düşkün olma" hali de bu terapiler ile giderilebilir.
Tuz: Çok tuz kullananlar için, terapiler diğer gıdalarla birlikte tuz üzerinden de yapılır ve  kişilerin tuza "düşkün olma" hali giderilebilir. 
Kahve: Terapiler kahve alımının otomatik olaraz azalmasını sağlar.
İnek sütü ürünleri:: Gluten içeren gıdalarla birlikte ikinci büyük intolerans gurubudur. Sebebi ise her kişinin çocukluk çağından itibaren her gün inek sütü içeren gıdalardan herhangi birisini kullanıyor olmasıdır. Aynı gluten gibi birçok hastalığın zemininde olan gizli sebeptir. Bu terapiler inek sütü içeren gıdalar üzerinden kullanıldığında (gluten'e benzer şekilde) birçok sağlık probleminde düzelme olabilmektedir.
Diğer gıdalar: Kişinin fazla kullandığı ve fazla düşkün olduğu her türlü "problemli" gıda için Quitt kullanılabilir.

You Tube - Videolar için tıklayınız...

Terapiler sonrası ne hissedeceğim....

İlk seansın hemen ardından yediklerinizin çok çaba harcamadan azaldığını ve rezonans terapilerinin iştahınızı ve yeme ihtiyacınızı belirgin olarak azalttığını fark edeceksiniz. Yedikleriniz "otomatik" olarak azalacak. Ancak asıl tedavi etkinliği 2. seansın ardındaki günlerde ve sonrasındaki haftalarda ortaya çıkacak. Terapiler sonrasında artık ekmek, makarna, hamur işleri, tatlılar ya da çikolata gibi karbonhidratları aramadığınızı fark edeceksiniz. Bu gıdaları yediğinizde de az miktarının yeterli geldiğini ve kendinizi hiç zorlanmadan durdurabildiğinizi farkedeceksiniz. Bu bahsedilenlerin otomatik olarak gerçekleşecek. Yani bir diyet yapıyor hissi olmadan yediklerinizin kendi kendisine azaldığına şahit olacaksınız.Bu terapileri alan hastalarımızın, ilk seansların bir iki hafta sonrasında, birbiriyle bağlantısız gibi görülen birçok sağlık probleminin azaldığına ya da ortadan kalktığına şahit oluyoruz. Şeker düşmelerinin azalması, migren ataklarının azalması, varsa menapoz şikayetlerinin azalması ve uykuların düzelme eğilimine girmesi, sabah yorgunluklarının azalması bu terapilerin sık karşılaştığımız diğer etkilerinden. Terapilerin ikinci haftasından itibaren kendinizi hafiflemiş hissettiğinizi, uykularınızın düzeldiğini, vücut ağrılarınızın azaldığını ve duygusal olarak sakinleştiğinizi göreceksiniz.

Esra hanımın 6 ay sonraki ikinci yorumu... Neosante ile bundan altı ay önce tanıştım ve tanıştığım gün bütün çaresizliğim sona erdi. İştah konusunda kendimi hakim olamıyor, devamlı özellikle akşam saatlerinde yemek yeme ihtiyacı hissediyordum. Tuzlunun üstüne tatlı tatlının üstüne tuzlu yeme isteğime engel olamıyordum. Kısır bir döngünün içine girmiştim. Devamlı yarınlar bitmiyor bugün de geçti yarın başlarım diyordum. Neosante ile tanıştığım gün benim için bir başlangıç oldu. Altı ayda hiç zorluk çekmeden, hiç acıkmadan, bitkinlik, yorgunluk hissetmeden on kilo verdim ve hala aynı irade gücüyle sağlıklı beslenmeye devam ediyorum. Bunu senelerdir tek basıma başaramıyordum. Etrafımdan gelen güzel övgüler beni çok mutlu ediyor. Benim durumumda olan kişilerin hiç vakit kaybetmeden bu sistemle tanışmasını tavsiye ediyorum. Yardımlarından dolayı Dr. Ersal bey ve ekibine çok teşekkür ederim.

ONDAMED Terapileri...

Zayıflamak için "iştahın azaltılması" ne kadar önemli ise metabolizmanın "daha canlı" hale getirilmesi en az o kadar önemlidir. Canlılığı-enerjiyi arttırmak için kullandığımız yöntem Ondamed terapisidir. Ondamed pulsatil elektromanyetik alan üretir ve vücutta uygulandığı yerin elektriksel potansiyelini (enerjisini) yükseltmeyi amaçlar. Bu terapi birçok sağlık problemi için kullanılabilir ve yaptığı şey genel olarak elektron verme; meridyen akışını uyarma; elektriksel olarak potansiyeli arttırma; canlandırma olarak tanımlanabilir. ONDAMED zayıflama konusunda kullanıldığında kısaca metabolik faliyetleri hızlandırır ve vücudun kiloyu bırakmasını kolaylaştırır. İlk iki seans iştahın azaltılması konusunda yeterlidir ancak birçok kişi metabolizmayı dengelemek için ONDAMED terapilerine ihtiyaç duyar ve haftada bir yapılan seanslar şeklinde devam eder. Bazı kişilerde ise sadece 3 ayda ya da 6 ayda bir seans yapılır. Yani aslında nasıl bir terapi programında olacağımız kişiye göre değişir ve buna sizinle yapacağımız görüşme sırasında karar verilir.Ayrıntısı için tıklayınız...

ÖNEMLİ NOT … Bu sitedeki tüm yazılar Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler Dünya'da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi  tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, Ondamed ya da Quitt Terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.