• |
  • |
sigarayı bırakma

Sigarayı Bırakmak

Sigarayı Bırakmak

Bilmeniz gereken önemli kurallar...

Rezonans terapilerinin tümünün detoks – temizlenme amaçlı yapıldığını unutmayınız. Seansların  öncesinde su içmeye başlamanız önemlidir çünkü uygulama sırasında vücudunuzda sıvı eksiği olmamalıdır... Çünkü vücuttaki temizlenme, uygulama sırasında başlamaktadır ve vücudunuz suya ihtiyaç duyacaktır.

Size uygulanacak olan Quitt terapisi Almanya kökenli olup biorezonans teknolojisinin bağımlılıklar ve kilo vermeye odaklı özel şeklidir. Seansın sonrasındaki günlerde de özellikle çok su içmeniz ve vücudunuza temizlenme konusunda yardım edecek diğer kurallarımza uymanız sigaradan kolayca kurtulabilmeniz açısından çok çok önemlidir.

You Tube - Videolar için tıklayınız...

Seans öncesi son sigaranızı içiyorsunuz…

Seansın hemen öncesinde sigara içmenizi isteyeceğiz. Hem de her zaman içtiğiniz marka sigarayı. Çünkü terapi son içtiğiniz sigaralar üzerinden yapılacak. Yani, içeceğiniz ve küçük bir cam tüp içine söndüreceğiniz sigarayı "silinecek frekans örneği" olarak kullanacağız.  Yani frekanslarla "aşılanma" ya da biorezonans ile frekans temizliği denilen işlem son içtiğiniz sigara üzerinden olacak. Bu yüzden bu sigaranın genellikle kullandığınız marka sigaralar olması önemlidir. Bu kurala uyulması etkinliği arttırır.

Biz kimiz... Quitt Terapileri Nedir...

Rezonans terapileri konusunda 2006 yılında çıktığımız yolda "biorezonans" adına birçok ilke imza attık. Bizim tarafımızdan yaratılan "ezber bozan" biorezonans yazılımları ile sigara bırakma konusunda şimdiye kadar ulaşılamamış etkinlik düzeylerine ulaştık. 2014 yılına kadar (sadece NEOSANTE bünyesinde) 10.000 civarı kişi sigarayı bıraktı,  alkolü bıraktı ya da bağımlılık düzeyinde düşkün olduğu gıdaları ya da kahve, kola gibi kötü alışkanlıkları bıraktı. Dr Ersal Işık tarafından oluşturulan biorezonans yazılımları tüm Türkiye'de tahminen 100.000'i aşkın kişiye bağımlılıklarından kurtulma konusunda yardımcı oldu.

2013 yılında, cihazların teknik yetersizliklerinin yapılabilecekleri sınırladığının bilinci ile, bizim tercih ettiğimiz şekilde çalışan biorezonans cihazlarının arayışına girdik ve bu çabamız sonunda meyvesini verdi. 2014 yılında, şimdiye kadar edindiğimiz tüm tecrübeyi biorezonans cihazları konusunda 20 yılı aşkın deneyimi olan Alman Holimed firmasıyla birleştirdik. Şimdiye kadar ulaştığımız başarılardan çok daha fazlasının mümkün olduğunu gösteren Quitt işte bu şekilde üretildi.

Seans sırasında rahat bir koltukta oturuyor olacaksınız. Ellerinizde Quitt cihazının elektrotları olacak. Ayaklarınız özel iletken plakalara basıyor olacak. Alnınızda ise bir başka elektrot sarılı bulunacak. Biraz önce içmiş olduğunuz sigaranın artıkları cihazın giriş alanlarına konulacak. Seans durumunuza uygun seçilen programa göre 30 ila 50 dakika arası sürecek ve bu sırada bir rahatlama-sakinlik hali yaşayacaksınız; hafif sersemlik hissetmeniz de olasıdır. Bu durum, seans bittiğinde ortadan kalkar ve sizi işinizden alıkoyacak ya da örneğin araba kullanmanızı engelleyecek bir durum değildir. Ama o akşam yatağınızı seveceğinize emin olabilirsiniz. Terapilerimizde kişinin sigaraya bağımlılığının ne düzeyde olduğu tedavinin nasıl uygulanacağını belirlemez ancak işlemin detoks amaçlı bir uygulama olduğu akılda tutulmalıdır. Bu yüzden de ağır sağlık problemleri olan kişilerde, seans sırasında yapılan biorezonans işleminin gücünün azaltılması doğru olan yoldur. Bu konuyla ilgili olarak sayfanın sonuna bakmanızı rica ediyoruz.

Seans sonrası ille de "Bol Su"...

Vücudunuzun bir an önce temizlenebilmesi terapilerin etkinliği açısından önemlidir. İşlem sonrası özellikle ilk 48-72 saat bol su (günde 3 litre ve üzeri) içmeniz gerekiyor. Bol su içerek, saunaya giderek ya da banyoda sıcak su altında biraz fazla zaman geçirerek vücudunuzdaki temizliğe yardım etmelisiniz. İlk birkaç gün detoksa bağlı hafif halsizlik ve vücudunuzda hafif bir sigara-kül kokusu ya da bazen hafif ishal olabileceğinizi bilmeniz gerekiyor.

You Tube - Videolar için tıklayınız...

Homeopatik Sıvı…

Seans sonrası evde kullanmanız için size verilecek sprey asıl olarak tuzlu su-etil alkol karışımı. Ancak bu sıvı kullanmış olduğunuz sigara üzerinden elektrohomeopatik yüklemeye tabi tutulmuş durumda.. Kısaca Quitt cihazının sigaranız üzerinden topladığı elektromanyetik bilgi bu sıvı üzerinden geçirilmiş de diyebilirsiniz.  Homeopatik sıvı önünüzdeki günlerde çok işinize yarayacak; istek olduğunda damla damla dilinizin altına damlatmanızı isteyeceğiz. İçinde nikotin ya da benzeri bir madde olmadığı halde bu sıvının isteğinizi azalttığını göreceksiniz.

Terapi Sonrası İsteğin Üzerine Gitmek…

NEOSANTE'de yapılan terapilerin en büyük avantajı "üzerine gitme davranışını" yapabilmemize olanak vermesidir. Seansının 2. gününden sonra istek yaratacağını düşündüğünüz şeyleri özellikle yapmanızı istiyor olacağız. Özellikle sigara içilen yerlere gitmeli, sigaralı buluşmalara/toplantılara katılmalısınız. Kahve içmeli ya da istiyorsanız alkol almalısınız. Üzerine gideceksiniz ve çok zorlanmadığınızı göreceksiniz.

Ya Ağır Sağlık Problemlerinde...

Sadece yukarıda bahsettiğimiz değil NEOSANTE'de uygulanan tüm rezonans terapileri ağır sağlık problemleri yaşayan kişilerde de kullanılabilir; ancak ağır hastalık hallerinde, oluşacak temizlenme sürecini yumuşatmak için tek seans yerine birkaç parçaya bölünmüş uygulamalar yapılması uygun olabilir. Bu gibi sağlık problemi çok olan kişilerde ONDAMED terapilerinin eklenmesinin özellikle önemli olduğunu düşünüyoruz. ONDAMED terapilerinin ağır hastalıkları olan kişilerin durumlarını toparlamalarına yardımcı olacağı da akılda tutulmalıdır.

ÖNEMLİ NOT … Bu sitedeki tüm yazılar Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler Dünya'da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi  tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, Ondamed ya da Quitt Terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.