• |
  • |
sigarayı bırakma

Sigarayı Bırakmak

Sigarayı Bırakmak

Bağımlılığı yüksek olan ya da sigarayı asla bırakamayacağından korkan kişiler için  özellikle öneriyoruz...

Sigarayı bırakmak çok kolay...

Yaptığımız terapileri ister psikolojik bağımlılığı olsun, ister ağır fiziksel bağımlılığı olsun sigaradan kurtulmak isteyen herkese öneriyoruz. Kalp pili taşıyanlar ve hamileler dışında bu terapiler herkese uygulanabiliyor. Bırakmak isteyen kişilerde ağır hastalıkların bulunması biorezonans seansları için engel değil. Rezonans terapilerinde, genel olarak bağımlılık arttıkça etkinliğin artacağını söyleyebiliriz. Uzun yıllardır sigara kullanan kişilerde, ya da fiziksel bağımlılığın fazla olduğu durumlarda terapilerin etkinliğinin belirgin arttığını görüyoruz.

Siz yeterki isteyin...

Nikotin isteğinin azaltılması... Terapilerinin belirgin özelliğidir. Nikotine karşı fiziksel bağımlılık sigaranın kullanıldığı yıl ve içilen miktar doğrultusunda artar. Biorezonansın etki mekanizmasını düşündüğümüzde madde bağımlılığı arttıkça, terapinin tetiklediği temizlenmenin etkisinin de artacağını düşünebiliriz. Yani terapilerin etkisi vücut ne kadar kirli ise o kadar belirgin olacaktır. Yeterki seansın sonrasında vücut temizlenebilmesi için yeterince desteklenebilsin.

You Tube - Videolar için tıklayınız...

Stresin azaltılması... Terapilerin bir diğer belirgin etkisi ise stres düzeyinin azalmasıdır. Bu konunun ayrıntısı için psikolojik problemler için yaptığımız terapilere göz atmanızı rica ediyoruz.

Rezonans terapileri ciddi sağlık problemleri olan kişiler ve yaşlılar da dahil olmak üzere herkes için önerilir.

Quitt emel olarak bir  biorezonans tekniğidir. Biorezonans yönteminde dışarıdan verilen çok düşük enerjili elektromanyetik sinyallerle vücudun iletişime-rezonansa girmesi amaçlanır. Terapilerde genellikle 2 günlük bir adaptasyon süresi gereklidir. 2 günden sonra kişide halen sigara arzusu varsa kesinlikle tekrar uygulama yapılmalıdır. Yani 2 günden sonra fiziksel bir nikotin talebi olmaması beklenir. Nikotin krizleri yaşanmıyor olmalıdır. Sigara isteğinin sadece bazen geliyor ve kısa sürede ortadan kalkıyor olması normal olandır. Sigaranın dumanı kişide tiksinti-bulantı yaratır. Kişi olur da sigara içmeye kalkarsa eski bildiği tadın artık olmadığını, keyif duygusunun kalmadığını farkeder. Vücut sigaraya tepki verir ve kişi çok doğal bir şekilde (ilk kez içiyormuş gibi) sigarayı söndürme gereğini hisseder.

Ya Bırakamazsam…

Sebebi her ne olursa olsun ilk seansta sigarayı bırakamayan kişilere 3 ay içerisinde yapılacak ikinci bir seans uygulaması ücretsizdir. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz 10.000 e yakın uygulamadan edindiğimiz tecrübeyle şunu belirtmek istiyoruz: Aynı kişide farklı zamanlarda yapılan biorezonans kombinasyonları birbirinden çok farklı etkiler yaratabiliyor. Bu yüzden ilk seansın ardından bir değişiklik hissetmiyorsanız 2-3 gün geçtikten sonra tekrardan seansa girmeniz çok önemlidir. Çok Önemli... Her seansın etki ya da etkisizlik olasılığı kendine özeldir ve yapılacak seansın sigaradan otomatikman uzaklaşma konusunda ne düzeyde bir değişiklik yapacağını önceden kestirmek mümkün değildir. Tecrübemiz vücudun 2 günlük bir adaptasyon zamanına ihtiyaç duyduğu ve bu iki günün bitiminde eğer istek hala varsa, kişi kendisinde net bir değişim hissetmiyorsa seansın ille de tekrarlanması gerektiğidir. Aynı işlem yapılıyor olsa bile ya da aynı kişiye yapılıyor olsa bile... Farklı zamalarda yapılan seansların etkinliğinde büyük farklar görülmektedir. Peki bunun sebebi nedir... Tecrübemiz uygulama sırasında kişinin içinde bulunduğu zihinsel halin uygulamaların etkinlik düzeylerini belirlediği yönündedir. Yani uygulama sırasında zihinsel faaliyetin aşırı olması ya da kişinin kendisini rahatlatmayı başaramaması terapilerin etkisini azaltmaktadır.

Ya Sigarayı Bırakmak İstemiyorsam…

NEOSANTE'de sunduğumuz çeşitli terapi kombinasyonlarının ve uzun süreli desteğin ne amaçla kullanılacağı kişinin kendi seçimindedir; yani terapiler sigarayı tamamen bırakma değil de; içilen sigara miktarını düşürmek ve vücudu temizlemek amacıyla da kullanılabilir. Ancak önerimiz tercihin sigaradan tamamen kurtulmak olmasıdır. Bunun işin de önce sigaranın verdiği keyif hissinin bağımlılıkla ilişkisini kendi içimizde kabul etmek, sonra da bu bağımlılıktan kurtulmayı amaç edinmek ön koşuldur.

You Tube - Videolar için tıklayınız...

NEOSANTE bünyesinde 2014 ortalarına dek yaptığımız 10.000'e yakın terapiden aldığımız toplam istatistiklere göre yapılan seanslar kişilerin %96,5 ünde etkili olmakta yani kişilerin sigara isteği azalmakta ve bu kişiler tedavinin üzerlerinde yarattığı değişimi net bir şekilde hissetmektedir. Bu kişilerin %18,5'sinde etkinliğin destek seansı ile sağlamlaştırılması gerekmekte, % 17,5 inde ise 3 ay içerisinde yapılan  2. seans gerekli olmaktadır. Hastalarımızın %3.5 'inde ise ardarda seanslar yapılmış olsa dahi sigara isteğinde azalma, stresin azalması ya da terapilerin beklenen diğer etkileri yaratılamamıştır.

ÖNEMLİ NOT … Bu sitedeki tüm yazılar Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler Dünya'da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi  tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, Ondamed ya da Quitt Terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.