• |
  • |

S.T. Renk terapi nedir?       

S.T. Renk terapi nedir?       

S.Tuning Renk Terapileri...

Bu terapileri ONDAMED sisteminin elektromanyetik frekanslar kullanmadan, renklerin kendisini kullanarak yapılan şekli olarak tanımlayabiliriz. Doğal frekanslar" kavramı burada karşımıza çıkar ve bu terapi sisteminin amacı vücudu doğal (Dünya'ta ait) frekanslarla (ve bu frekanslar aslında renklerin oktavları olduğu için de) renklerle rezonansa sokmaktır. Bu sistem ile yapılan enerjetik uyarı ile vücutta hem fiziksel hem ruhsal (enerjetik) seviyede bir etki oluşur. Tüm rezonans terapilerindeki gibi bu terapi de vücudun (ya da ruhsal durumun) kendini iyileştirme mekanizmalarını uyarır.

ONDAMED Teknolojisine banzer...

Doğal frekanslar konusunu kısaca açıklamaya çalışalım; Uzay araştırmalarından edindiğimiz önemli bir bilgi var. Uzaya çıkan astronotların “sağlıklı” olarak kalabilmeleri için uzay kabini içinde bazı belli başlı frekansları üreten frekans jeneratörlerine ihtiyaç duyuyor. Yani tanımlanmış bazı frekanslar vücudumuza halen “bu dünya” da olduğunu hatırlatıyor. Yoksa önce astronotlar sağlık sorunları yaşıyor. SuperTuning sisteminde bu şekilde tanımlanmış ve kullanılan 12 frekans gurubu mevcut ve bu frekansların her birinin de bir renk karşılığı (görülebilen ışık bandındaki oktav karşılığı) var. Bütün bunlar ONDAMED terapilerini anlatırken de kullandığımız sözcükler.

Super Tuning renk terapilerinde kullanılan doğal ve sağlıklı frekanslar vücudun enerji – enformasyon sistemiyle hızlı bir şekilde rezonansa giriyor ve etkisi hasta tarafından rahatlama hissi olarak hemen fark ediliyor. Tecrübemiz SuperTuning Renk terapilerinin özellikle ruhsal alan ve psikoloji üzerinde rahatlatıcı etkileri olduğu ve beraber kullanıldığında diğer terapilerin etkinliğini arttırdığı yönünde...

Pratik kullanım.....

Her frekans gurubunun oktavı görülebilir alanda bir “Renk” – duyulabilir alanda ise bir “Ses” e karşılık geliyor. Terapide hem frekansın kendisi, hem renk karşılığı hem de duyulabilir alandaki ses karşılığı aynı anda kullanılıyor. Yani kişi hem sesi hem de o rengin sesini aynı anda alıyor. Bir yandan da el elektrotları üzerinden oda “sağlıklı frekans” gurubu kişiye direk olarak da veriliyor ancak bu yapılırken ONDAMED sistemindeki gibi PEMF teknolojisi kullanılmıyor.

Her hangi bir yan etki ihtimali olmayan bu sistemle vücut “sağlıklı frekans” alanı içerisine entegre ediliyor; iyileşmenin kendisi ise enformasyon seviyesinde desteklenmiş bünyenin kendisi tarafından gerçekleştiriliyor.

 

ÖNEMLİ NOT … Bu sitedeki tüm yazılar Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler Dünya'da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi  tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, Ondamed ya da Quitt Terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.