• |
  • |
psikolojik sorunlar

Biz kimiz...   

Biz kimiz...   

Ersal S. Işık kimdir...

1971 doğumlu olan Ersal S. Işık 1994 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında Aile Hekimliği Uzmanı oldu. İlaç dışı tedaviler konusuna yönelen ve özellikle bitkisel tedaviler konusunda deneyim edinen Işık 2005 yılında biorezonans yöntemi ile tanıştı.

2006 yılında ortağı olduğu firma ile MORA Super Plus biorezonans cihazını Türkiye’ye getirdi ve şu anda tüm Türkiye’de uygulanmakta olan sigara bırakma yazılımı 2006-2009 yılları arasında Dr. Ersal Işık tarafından oluşturdu. Yine aynı sıralarda, oluşturulan yeni nesil biorezonans yazılımları alkol bırakma konusunda da kullanılmaya başlandı. 2010 yılında ise yine Dr Ersal S. Işık tarafından geliştirilen yeni protokoller ile "karbonhidrat silmeleri" zayıflama konusunda kullanılmaya başladı. 2014 yılına kadar (sadece NEOSANTE bünyesinde) 10.000 civarı kişi sigarayı bıraktı,  alkolü bıraktı ya da bağımlılık düzeyinde düşkün olduğu gıdaları ya da kahve, kola gibi kötü alışkanlıkları bıraktı. Dr Ersal Işık tarafından oluşturulan biorezonans yazılımları tüm Türkiye'de tahminen 100.000'i aşkın kişiye bağımlılıklarından kurtulma konusunda yardımcı oldu.

2014 yılında, tüm bu bilgi birikimi ve deneyimin biorezonans teknolojisi konusunda 20 yıllık birikimi olan Alman Holimed firması ile birleşmesi yeni bir biorezonans sistemini hayata geçirdi. QUİTT  Türkiye ve Dünya'da açılacak NEO-Clinics merkezlerinde kullanılmak üzere tasarlandı ve 2014 yılının ikinci yarısında son halini aldı.  Tüm bu gelişmeler sürerken,  Dr. Ersal S. Işık 2013 yılının sonlarında Amerika'da kabul görmüş ve Dünya'da geniş yankı uyandıran yeni bir tedavi sistemini yani "ONDAMED" 'i Türkiye'ye getirdi. 

Dr Ersal S. Işık, 2005 yılından beri deneyimlediği "rezonans tıbbı"nın açıklamasını yapmaya çalışırken 2008 yılında Psikoterapist Dr. Mehmet Zararsızoğlu ve AİLE DİZİMİ kavramı ile tanıştı. 2011 yılında Aile Dizimi eğitiminin 3 yıl süren temel aşamasını bitirdi. Bu yıllarda ZEN teknikleri ve zen meditasyonlarıyla Güney Kore'li hocası Mu Her Ja ile ileri düzeyde ilgilendi. Ardından yine Mehmet Zararsızoğlu ile 1 yıl süren ileri düzey eğitimin gurup çalışmaları ve süpervizyonlarını ve eşitleme eğitimlerini aldı ancak bilinçli bir tercih ile Aile-Sistem dizimleri terapisti sertifikasyonunu almadı. O yıllarda karşılaştığı, ruhani yolculuğundaki üçüncü büyük hocası olan Svagito ile OSHO öğretilerinin de eklendiği iki düzeyli - ikinci bir aile sergisi (family constellations) eğitimi aldı. Svagito'dan ayrıca biraysel terapilerde meditatif duruş temelli "Danışmanlığın Zen Yolu" eğitimleri ve supervizyonlar aldı. Yıllar içinde, Türkiye'ye gelen farklı terapistlerin yaptığı sayısız aile dizimi gurup çalışması ve eğitimine katıldı, asistanlık yaptı. 2012 yılında Dr. Krishnananda Trobe ve Amana'dan OSHO ve "codependency" çalışmasının birleşimi olan  "Learning Love" - "Sevgiyi Öğrenme"  terapist eğitimlerinin ilk iki düzeyini aldı, 2013 ve 2014 yıllarında da Krishananda ve Amana ile çeşitli ülkelerde yapılan farklı içerikli gurup çalışmalarına devam etti.

Dr. Ersal Işık, hekimlik yapmıyor ancak yukarıda bahsedilen tecrübesini verdiği bireysel seanslarda ve NEO.Clinics terapist eğitimlerinde kullanıyor. Bunun yanında, Aile Sergisi gurup çalışmaları ve terapist eğitimleri için, yılda birkaç kez Türkiye'ye gelen Rumen Yankulov 'un yaptığı çalışmaları ve verdiği terapist eğitimlerini organize ediyor.

Rumen Yankulov kimdir...

Bulgaristan asıllı bir psikolog. Yılların tecrübesi ile birbirinden farklı birçok ruhsal gelişim tekniğini birlikte kullanan, aile sergisi (family constellations), nefes ve ortak noktası OSHO terapileri ve meditasyon olan birçok diğer yöntemi de pratiğine eklemiş olan Rumen, Svagito'nun öğrencisi ve 15 yılı aşkın süredir hem kendi ülkesinde hem de Dünya'da farklı ülkelerde bireysel terapi ve gurup çalışmaları yapıyor. Ülkesinde terapistlere yönelik aile sergisi (family constellations) eğitimleri de vermekte olan Rumen, NEOSANTE’nin yılda birkaç kez düzenlediği (ya da desteklediği) organizasyonlar ile "Rumen'le Aile Sergisi" gurupları ve bazen de sadece erkeklere özgü OSHO terapileri bazlı gurup çalışmaları için Türkiye’ye geliyor. Rumen’in kullandığı dil İngilizce ancak çalışmalar sırasında Türkçe’ye çeviri yapılıyor.

Rumen'le "Terapist eğitimleri" : Rumen'in 2015 yılında başlatacağı "Meditatif aproach to family and systemic constellations" eğitimleri için bizi izlemeye devam ediniz. Eğitim ya da gurup çalışması duyurularından haberdar olmak için lütfen facebook gurubumuza katılınız...

Zeynep Yalçınkaya Kaynak kimdir...

Zeynep YALÇINKAYA KAYNAK 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Ardından bir yıl İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programına devam ettikten sonra 2 yıl kadar büyük bir şirkette profesyonel iş yaşamının bir parçası olarak çalıştı. Daha sonra gelen annelik sürecinde şimdilerde sayısı 30’u aşan kişisel gelişim ve psikoloji kitabını Türkçeye kazandırdı. “Kaplanı Uyandırmak, Travmayı İyileştirmek” , “İmago Çift Terapisi”, “Duyguların Dili”, “Uçak Korkusuna Son”, “Kadınlar İçin Hayat Dersleri”, “Ruhun Anatomisi” İngilizceden Türkçeye çevirdiği bu kitaplardan bazıları. Davranış Bilimleri Enstitüsü ve İnda Çözüm Odaklı Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Enstitüsü’nde EMDR Travma Terapisi eğitimi aldı. II düzeyden oluşan EMDR travma terapisi eğitimi ve süpervizyonlarını tamamladı.

"... Birçok “tanışanım” ve danışanım oldu. Enerjilerle ve nefes terapisiyle de haşır neşir oldum özellikle de Kundalini enerjisiyle. Bu arada yurt içi ve yurt dışından konusunun uzmanı çeşitli hocalardan kurslar gördüm, dersler ve süpervizyonlar aldım, akredite oldum. Sayın Dr.Mehmet Zararsızoğlu, Dr.Hunter Beaumont, Dr.Stefan Haussner, Dr.Gunthard Weber, Dr. Dimitris Starvropoulos, Vernon Frost, DBE Başkanı Uzman Psikolog Emre Konuk, tüm dünyada EMDR eğitimleri veren Eva Zimmermann da bu öğretmenlerimden bazıları. TSDE Enstitüsü’nde Alman Sistem Dizimleri Derneği (DGfS) tarafından onaylı ayrıca Avrupa Psikoterapi Derneği (EAP) standartları yöntem ve esaslarına göre yapılandırılmış Sistem ve Aile Dizimleri Terapisi’ne dair 4 yıllık eğitimimi tamamladım.Hayatımın bir parçası olan mesleki eğitimlerim ve süpervizyonlarım aralıksız sürmekte, danışanlarım ve öğretmenlerimden öğrenmeye devam ediyorum… "

Zeynep Yalçınkaya kimdir...