• |
  • |
 

Ersal S. Işık kimdir...           

Ersal S. Işık kimdir...           

Ersal S. Işık kimdir...

1971 doğumlu olan Uzm. Dr. Ersal S. Işık 1994 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında Aile Hekimliği Uzmanı oldu. İlaç dışı tedaviler konusuna yönelen ve özellikle bitkisel tedaviler konusunda deneyim edinen Işık 2005 yılında biorezonans yöntemi ile tanıştı.

2006 yılında ilk biorezonans cihazını Türkiye’ye getirdi ve şu anda tüm Türkiye’de bu marka altında uygulanmakta olan sigara bırakma yazılımı 2006-2009 yılları arasında Dr. Ersal Işık tarafından oluşturdu. Yine aynı sıralarda, oluşturulan yeni nesil biorezonans yazılımları alkol bırakma konusunda da kullanılmaya başlandı. 2010 yılında ise yine Dr Ersal S. Işık tarafından geliştirilen yeni protokoller ile "karbonhidrat silmeleri" zayıflama konusunda kullanılmaya başladı. 2016 yılına kadar (sadece NEOSANTE bünyesinde) 13.000 civarı kişi sigarayı bıraktı,  alkolü bıraktı ya da bağımlılık düzeyinde düşkün olduğu gıdaları ya da kahve, kola gibi kötü alışkanlıkları bıraktı. Dr Ersal Işık tarafından oluşturulan biorezonans yazılımları tüm Türkiye'de tahminen 100.000'i aşkın kişiye bağımlılıklarından kurtulma konusunda yardımcı oldu.

2014 yılında, tüm bu bilgi birikimi ve deneyimin biorezonans teknolojisi konusunda 20 yıllık birikimi olan Alman Holimed firması ile birleşmesi yeni bir biorezonans sistemini hayata geçirdi. QUİTT  Türkiye ve Dünya'da açılacak NEO-Clinics merkezlerinde kullanılmak üzere tasarlandı ve 2014 yılının ikinci yarısında son halini aldı.  Tüm bu gelişmeler sürerken,  Dr. Ersal S. Işık 2013 yılının sonlarında Amerika'da kabul görmüş ve Dünya'da geniş yankı uyandıran yeni bir tedavi sistemini yani "ONDAMED" 'i Türkiye'ye getirdi. 

Dr Ersal S. Işık, 2005 yılından beri deneyimlediği "rezonans terapileri"nin açıklamasını yapmaya çalışırken 2008 yılında Psikoterapist Dr. Mehmet Zararsızoğlu ve AİLE DİZİMİ kavramı ile tanıştı. 2011 yılında Aile Dizimi eğitiminin 3 yıl süren temel aşamasını bitirdi. Bu yıllarda ZEN teknikleri ve zen meditasyonlarıyla Güney Kore'li hocası Mu Her Ja ile ileri düzeyde ilgilendi. Ardından yine Mehmet Zararsızoğlu ile 1 yıl süren ileri düzey eğitimin gurup çalışmaları ve süpervizyonlarını ve eşitleme eğitimlerini aldı ancak bilinçli bir tercih ile Aile-Sistem dizimleri terapisti sertifikasyonunu almadı. O yıllarda karşılaştığı, ruhani yolculuğundaki üçüncü büyük hocası olan Svagito ile OSHO öğretilerinin de eklendiği iki düzeyli - ikinci bir aile sergisi (family constellations) eğitimi aldı. Svagito'dan ayrıca biraysel terapilerde meditatif duruş temelli "Danışmanlığın Zen Yolu" eğitimleri ve supervizyonlar aldı. Yıllar içinde, Türkiye'ye gelen farklı terapistlerin yaptığı sayısız aile dizimi gurup çalışması ve eğitimine katıldı, asistanlık yaptı. 2012 yılında Dr. Krishnananda Trobe ve Amana'dan OSHO ve "codependency" çalışmasının birleşimi olan  "Learning Love" - "Sevgiyi Öğrenme"  terapist eğitimlerinin ilk iki düzeyini aldı, 2013 ve 2014 yıllarında da Krishananda ve Amana ile çeşitli ülkelerde yapılan farklı içerikli gurup çalışmalarına devam etti.

Dr. Ersal Işık hekimlik yapmıyor ancak yukarıda bahsedilen tecrübesini verdiği bireysel seanslarda ve NEO.Clinics terapist eğitimlerinde kullanıyor. Bunun yanında, Aile Dizimi gurup çalışmaları veya terapist eğitimleri için, yılda birkaç kez Türkiye'ye gelen Rumen Yankulov 'un yaptığı çalışmaları ve verdiği terapist eğitimlerini organize ediyor.