• |
  • |

Biorezonans nedir?              

Biorezonans nedir?              

Biorezonans Nedir...

Madde enerjinin bir formudur. Bunu çok uzun zamandan beri biliyoruz. Her madde, atomlarının elektron yapısından kaynaklanan ve o maddeye özel olan bir elektromanyetik ışınıma sahiptir. Bu elektromanyetik salınım (ya da foton ışınımı) şimdiye kadar deneysel amaçlı olarak kullanılmış olan hassas foton ölçüm aletleriyle ölçülebilir. Kuantum fiziğinden bildiğimiz gibi fotonlar aynı anda hem tanecik hem de dalga-frekans yapısındadır. Şu andaki çalışmalar her maddenin yaydığı kendine özel frekans paternini tek tek ayırabilecek teknolojiye doğru ilerlemektedir. Ancak teknoloji halen, maddelerin biofoton yayılımlarını ya da frekasn paternlerini inceleyebilecek ve birbirinden ayırabilecek seviyede değildir.

Rezonans terapileri ile ilgili Dr. Ersal S. Işık tarafından yazılmış ve yayınlanmış bilimsel makaleye ulaşmak için lütfen tıklayınız... Daha fazla literatür için: NEO-Clinics...

Biofotonlar...

Biofotonlar canlı dokulardan yayılan elektromanyetik ışınımlara verilen isimdir. Biofotonlarla ilgili olarak öncelikle Prof. Popp ve ekibinin yaptıkları tüm dünyada yankı uyandırmakta ve biofoton çalışmalarına yön vermektedir. Biofotonlar konusunda şu anda dünya üzerinde çok sayıda ve çok merkezli çalışma yürütülüyor ve şimdiye dek bulunanlar sadece sağlık alanında değil diğer birçok alanda farklı bir gelecek vaat ediyor.

You Tube - Videolar için tıklayınız...

Biorezonansın gelişimi...

Morell tipi biorezonans temelde akupunktur konusunda çalışmalarıyla bilinen Dr. Voll'ün (ve çağdaşı Dr. Rhayadaku'nun) 1960'lı yıllardaki elektroakupunktur ölçümleri sırasında yapılan gözlemlerinin homeopati kurallarıyla birleştirilmesini temel alır. Akupunktur noktalarının elektriksel direnç ölçümlerinin test edilmesi elektro-akupunktur olarak bilinir. Biorezonans elektroakupunktur testleri sırasında kullanılan elektriksel devre içine homeopatik ilaçların sokulmasının akupunktur noktasından alınan elektriksel direnç ölçümünü değiştirdiği gözlemine dayanır.

Homeopatik ilacın etkisi vücudun meridyen sisteminde elektriksel değişikliklere yol açmaktadır ve bu gözlem biorezonansın temelini atmıştır. Her madde enerjetik bir özelliğe, bir frekans paterniner sahiptir ve bu frekans paterni vücutla etkileşime girebilmektedir. Bu frekans paternini ölçmek mümkün değildir ancak vücut üzerindeki etkileri ölçülebilir. Yani homeopatik frekanslar şu andaki teknoloji ile ölçülemez, vücut üzerine etkileri ise ölçülebilir.

Zaman içinde maddelerin frekans paterneleri ile vücudun frekans paternini karşılaştıran ve eşleşmelere bakarak vücudun yaşamsal özellikleri ya da organların durumu ya da gıda intoleransı olup olmadığı ile ilgili testler yapan cihazlar çıkmış olsa da bu cihazlar burada bahsedilen MORELL tipi biorezonans kavramı ile alakalı değildir. Maddelerin frekans paternlerini görmek, ölçmek mümkün olmadığı için bu frekans paternlerini vücut frekans paterni içinde aramak ve eşleşme yapmak da tabii ki mümkün değildir. Morell tipi biorezonans kavramında tedavinin vücut üzerine etkilerini ya da verilen frekansın vücutla rezonansa girip girmediğini vücut üzerinde yapılacak akupunktur ölçümleri ile ya da bazı bioenerjetik tekniklerle gözlemek mümkündür ancak bu gözlemler test-ölçüm olarak algılanmamalıdır. Bu ölçümler cihaz tarafından yapılmaz, tecrübeli bir terapist tarafından algılanabilir ancak bunlar bildiğimiz anlamda testler olarak sunulmamalıdır.

Quitt nedir...

Yukarıda anlatılan Morell tipi biorezonans yöntemini günümüz teknolojisiyle sunan Alman teknolojisidir. Biorezonans konusunda 20 yıllık deneyimi olan Alman Holimed firması ile NEOSANTE ortaklığında üretilen Quitt yüksek biorezonans teknolojisini ve biorezonansın bağımlılıklar-kilo verme ekseninde kullanımıyla ilgili NEOSANTE'de 2006 yılından beri edinilmiş tecrübeyi içerisinde barındırır. Quitt biorezonansın bağımlılıklar-kilo verme-alerjiler konusunda özellikle spesifikleşmiş halidir. Bu terapiler ekseninde, biorezonansın karşılaştırmasız en etkili formudur.

Quitt “Rezonans” için vücuttan (endojen biorezonans) veya biyoaktif maddelerden (exojen biorezonans) alınan frekansı aynı anda kullanılır, frekans aralığı diğer biorezoans cihazlarından açık ara öndedir. Bunlara benzer şekilde, Quitt'in yüksek etkinliğini açıklayabilecek kendine has üstün özellikleri bulunur.

Bu teknolojiyle ilgili daha fazla billi almak için Quitt Terapileri sayfasını ve NEO-Clinics sayfalarını incelemenizi rica ediyoruz.

ONDAMED nedir...

ONDAMED sistemi PEMF (pulsatil elektromanyetik alan) tedavilerinin biorezonans tecrübesi ve bifeedback ile birleşmiş halidir. Sistemin kurucusu Rolf Binder biorezonans tedavilerinin teorik açıklamasında manyetik kuvvetlerin eksik kaldığını varsayarak bu kavramı pulsasyonlu ve spesifik frekanslarda oluşturulan manyetik alanlara yaklaştırmıştır. ONDAMED tedavilerinde kullanılan "ölçülebilir" elektromanyetik frekanslar renk frekanslarının oktavlarıdır ve tüm tedaviler bu renk skalası üzerinden farklı frekans aralıklarında ve farklı oktavlarda yapılır. ONDAMED tedavilerinde maddelerin varsayımsal frekansları kullanılmaz, bunun yerine farklı oktavlardaki spesifik frekanslar kullanılır. Kişi için rezonans yaratan sinyal ise nabız testi-biofeedback yardımıyla saptanır. Biorezonans kavramındaki "intolerans yaratan madde" ONDAMED tedavilerinde kendisini "rezonans yaratan frekans" a bırakır. Rezonans yaratan frekans aslında spesifik "renk" ve spesifik "oktav" anlamına gelmektedir.

Bu teknolojiyle ilgili daha fazla bilgi almak için ONDAMED Terapileri sayfasını ve NEO-Clinics ONDAMED sayfalarını incelemenizi rica ediyoruz.

 

ÖNEMLİ NOT … Bu sitedeki tüm yazılar Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler Dünya'da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi  tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, Ondamed ya da Quitt Terapi, Mora terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.