• |
  • |
alkol bırakma

Alkolü Bırakmak

Alkolü Bırakmak

Rezonans terapileri alkolden tamamen kurtulmak ya da alkolü azaltmak isteyen herkese önerilir.

Size hangisi daha uygun...

Alkol probleminin ne düzeyde olduğuna göre ve bu probleme yol açan ruhsal sebebin durumuna göre farklı terapileri önerebiliyoruz. Birçok kişi için Quitt terapisi yeterli iken, bazı kişiler için kişinin psikolojik yapısını etkilemeye yönelik diğer terapiler de kullanılır. Eğer gerekli olduğunu hissediyorsanız Psikolojik problemler için kullandığımız değişik terapileri anlattığımız sayfaları da okumanızı rica ediyoruz. Alkol problemini şiddetli yaşayan kişiler için bazen Aile Dizimleri'ni de öneriyoruz. Ağır durumlarda aileden gelen ruhsal alışkanlıkları gözönüne almadan, sadece cihazlarla yapılan terapilerin fayda sağlayacağını ancak yeterli olmadığını biliyoruz. 

Yapılan terapi bağımlılık yapan madde üzerinden kendine has bir teknolojiyle yapılan bir biorezonans seansıdır. Amaç vücutta o maddeye karşı frekans temizliği yapmaktır. Frekans temizliğinin kişinin maddeye karşı bağımlılık halini ortadan kaldırdığını gözlemliyoruz ancak bunun yanında bu işlem vücutta maddesel düzeydeki bir temizliği de uyarmaktadır. Yani biorezonans seansları aslında detoks temellidir. Bu durum alkol üzerinden yapılan seanslar için de geçerlidir.

Alkol problemi altında yatan ruhsal yapıya yönelik terapiler de önemlidir. 

Alkolü azaltmak isteyenler…

Alkol üzerinden yapılan seansların ardından artık vücudun alkol ile kurmuş olduğu ilişki değişmiştir. Eğer kişi yapılan seanslardan sonra alkolü bırakmayıp almaya devam ederse; eski bildiği keyfi alamadığını, alkolün eski tadını yitirdiğini ve anlamsızlaştığını fark edecektir. Yani bu terapiler kişinin alkol alımını azaltmak için kullanılabilir ancak bu türden bir uygulamanın etkisinin devam edebilmesi için 3-6 ayda bir, bir-iki seans tekrar gerekecektir.

Tamamen kurtulmak isteyenler…

Asıl olarak, alkolden ilelebet kurtulabilmenizi hedefliyoruz. Bunun için, yani alkolizm problemini hayatınızıdan tamamen  çıkarmak için yapmanız gereken tek şey “artık istemiyorum” demek ve bu sorunun ruhsal sebepleriyle ilgilenmeyi de göze almak. Yapılan terapilerin görevi ise alkolü bırakma sürecinizi zorlanmadan geçirebilmenizi sağlamak, ve bunu mümkün kılmak. İsteği azaltmak, alkol almadığınız için oluşan sıkıntıları yatıştırmak, alkolün kokusunu daha duysanız vücudunuzun buna "sanki ilk defa karşılaşmış gibi" tepki vermesini sağlamak. Quitt terapisi kişinin sıkça kullandığı alkol tipi ya da tipleri üzerinden yapılıyor. Seanslar 4 gün aralıkla 3 kez uygulanıyor. Talebinize bağlı olarak, tedavilerde başka yöntemlerin kullanılıp kullanılmayacağına ilk görüşmemiz sonrasında karar veriliyor.

Terapilerin etkisi...

Seansların etkisi kişinin alkol ihtiyacının azaltması ve alkolden çok fazla zorlanmadan vazgeçebilmesinin sağlanmasıdır. Etki aynı sigara bırakmada olduğu gibi ilk seansla birlikte başlar ve birkaç günde bir yapılan 3 seansla pekiştirilir. Seanslar sonrasında kişi, alkol isteğinin azalmış olduğunu net olarak hisseder. Eğer kişi yapılan seanslardan sonra alkolü almaya çalışırsa; eski bildiği keyfi alamadığını, alkolün anlamsızlaştığını fark edecektir. Alkolü bırakma programı çerçevesinde birkaç farklı terapi şeklini birlikte kullanabiliyoruz. Ruhsal terpilerle ilgili olarak "Psikolojik problemler için terapiler" sayfasını da inceleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT … Bu sitedeki tüm yazılar Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler Dünya'da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi  tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, Ondamed ya da Quitt Terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.