• |
  • |
alkol bırakma

Alkolü Bırakmak

Alkolü Bırakmak

Ne yapıyoruz, nasıl yapıyoruz...

NEOSANTE'de alkolü bırakmak için kişinin özelliklerine göre seçilecek farklı rezonans terapileri birbirini tamamlayacak şekilde, birlikte kullanılır. Quitt ve  etkinliği artırmak için kullandığımız  Renk Terapi ve alkolün vücut sinir sistemi üzerinde yarattığı harabiyeti azaltabilen ya da ruhsal paterni değiştirmeye yönelik ONDAMED terapileri. Alkol bağımlılığının ruhsal köklerine inebildiğimiz, ruhsal şifaya yönelik Aile dizimleri...

Biz kimiz... Quitt Terapileri Nedir...

Rezonans terapileri konusunda 2006 yılında çıktığımız yolda "biorezonans" adına birçok ilke imza attık. Bizim tarafımızdan yaratılan "ezber bozan" biorezonans yazılımları ile sigara bırakma konusunda şimdiye kadar ulaşılamamış etkinlik düzeylerine ulaştık. 2014 yılına kadar (sadece NEOSANTE bünyesinde) 10.000 civarı kişi sigarayı bıraktı,  alkolü bıraktı ya da bağımlılık düzeyinde düşkün olduğu gıdaları ya da kahve, kola gibi kötü alışkanlıkları bıraktı. Dr Ersal Işık tarafından oluşturulan biorezonans yazılımları tüm Türkiye'de tahminen 100.000'i aşkın kişiye bağımlılıklarından kurtulma konusunda yardımcı oldu.

2013 yılında, cihazların teknik yetersizliklerinin yapılabilecekleri sınırladığının bilinci ile, bizim tercih ettiğimiz şekilde çalışan biorezonans cihazlarının arayışına girdik ve bu çabamız sonunda meyvesini verdi. 2014 yılında, şimdiye kadar edindiğimiz tüm tecrübeyi biorezonans cihazları konusunda 20 yılı aşkın deneyimi olan Alman Holimed firmasıyla birleştirdik. Şimdiye kadar ulaştığımız başarılardan çok daha fazlasının mümkün olduğunu gösteren Quitt işte bu şekilde üretildi.

Quitt Terapileri

Bağımlılıklar için özelleştirilmiş Quitt biorezoans cihazı yardımıyla yapılır. Kişi uygulama sırasında rahat bir koltukta oturuyor ve ellerinde cihazın elektrotlarını tutuyor haldedir. Ayaklar ise özel iletken plakalara basıyor durumdadır. Kişinin alnında ise bir başka elektrot sarılı durumdadır.

Tüm seans 30 ila 50 dakika arası sürer. Bu sırada bir rahatlama-sakinlik hali yaşanması ve hafif sersemlik hissedilmesi de olasıdır. Bu durum, seans bittiğinde ortadan kalkar ve sizi işinizden alıkoyacak ya da örneğin araba kullanmanızı engelleyecek bir durum değildir. Ama o akşam yatağınızı seveceğinize emin olabilirsiniz. Seanslar 3 gün ara ile yapılacak. Bu günlerde özellikle çok fazla su içilmesi vücudun temizlenebilmesi açısından önemli. Bir yandan da vücudu temizlemek için saunaya gitmek ya da küvet içinde zaman geçirmek gibi faaliyetler de yapılmalı.

ONDAMED Terapileri

Eğer alkolizm problemi kronik ise, alkolün beyin ve sinir sistemi üzerinde yarattığı hasarı azaltmak için ONDAMED terapilerini kullanıyoruz. ONDAMED özellikle sinir sistemini destekliyor. ONDAMED'in ruhsal patern üzerine etkileri alkol probleminin gerçek sebeplerine inebilmemizi ve ruhsal yapıda köklü değişiklikler yapabilmemizi olanaklı kılıyor. Bu terapinin ayrıntısına  ONDAMED linkinden ulaşabilirsiniz. Eğer sorunun altındaki ruhsal sebeplere bakmamız gerektiğini hissediyorsak kişiye Aile Dizimleri gibi ruhsal gelişim tekniklerini de önerebiliyoruz.Bu terapilerle ilgili toplu bilgi almak için "Psikolojik problemler için terapiler" sayfasını ziyaret edebilirsiniz...

ÖNEMLİ NOT … Bu sitedeki tüm yazılar Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler Dünya'da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi  tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, Ondamed ya da Quitt Terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.